Rad Vijeća učenika u šk. god. 2022./2023.

Autor: Željka Pačalat, 5. 9. 2023.

U radu Vijeća učenika ove su godine sudjelovala 34 člana (službeni predstavnici razreda) i još 9 zainteresiranih učenika. Održano je 9 sastanaka Vijeća učenika.

Predsjednik Vijeća učenika Prve gimnazije Varaždin je izabran za predsjednika Nacionalnog vijeća učenika RH. Vijeće je podržalo i promoviralo inicijative učenika. Također, podržali smo Projekt Food waste, prezentaciju na kojoj su sudjelovali članovi vijeća učenika. Svi mentori učenici su uspješno obavili svoje zadatke te su svojim znanjem i iskustvom pomogli prvim razredima da se što bolje prilagode na novu školu i novo okruženje.

Organizirane su neke od tradicionalnih aktivnosti s naglaskom na obnavljanju staromodnih oblika druženja i komunikacije. Tako su učenici samo ove godine uz obveznu kutiju za papirnate čestitke za Božić i Valentinovo, uveli i kutiju poruka za maturante. Poštari iz Vijeća učenika imali su pune ruke posla koji su obavili s puno volje.

Od vrlo disciplinirane svakodnevnice trebali su nam odmaci na nešto laganije i ugodnije aktivnosti. U tradicionalnom natječaju za najbolju masku pobijedili su Endermeni iz Minecrafta. Drugo mjesto osvojili su Avatari, a treće Roboti. Predstavnici su informirali svoje razrede o velikom broju besplatnih radionica, aktivnosti i stipendija za mlade (npr. Women in science, projekt Upshift, tribini o anksioznosti MBM centra za mentalno zdravlje).

Na Dan otvorenih vrata predstavnici iz vijeća uz pridružene kolege iz razreda s entuzijazmom su se aktivirali kao vodiči učenika osmih razreda o školi. Među njima su, znamo, neki novi kolege i novi predstavnici u Vijeću s kojima ćemo, nadamo se, doživjeti još aktivnije i opuštenije dane u našoj školi. Također, članovi vijeća su predstavljali našu školu u svojim ,,bivšim školama“ kako bi svi učenici osmih razreda dobili uvid u to kako funkcionira naša škola.

Luka Antončić, predsjednik Vijeća učenika Prve gimnazije Varaždin

Popis članova Vijeća učenika u školskoj godini 2022./2023.

U radu vijeća učenika ove su godine sudjelovali predsjednici razreda (ujedno službeni predstavnici u vijeću), ali i pridruženi članovi iz pojedinih razreda:

Vanda Vitez (1. a), Lana Smiljan (1. b), Dora Kolednjak (1. c), Iva Vojnović (1. d), Fabijan Šamec (1. e), Hana Vresk (1. f), Marko Bujanec i Toni Josić (1. g), Sofija Gluhak (1. h), Tara Jakopović (2. a), Lucija Vađunec (2. b), Hana Herega (2. c), Eleonora Kramer (2. d), Filip Petrić i Ida Hižak (2. e), Ema Kokot (2. f), Antun Kralj i Marko Hrenić (2. g), Darija Ratković i Matko Mavrek (2. h), Leona Horvat (3. a), Nika Mihin (3. b),  Lorena Benčić i Leon Vidmanić (3. c), Elizaveta Donskikh (3. d),  Luka Antončić (3. e),  Petar Kučina (3.  f), Dorotea Marketin (2. g), Toni Jezidžić (2. h), Hedi Dujmović i Jana Ivančević (3. IB), Josip Ančić (4. a), Laura Vresk (4. b), Dorijan Habek i Dorotea Bedenik (4. c), Jakov Pravica (4. d), Dina Vlašić Bekić (4. e), Iva Stanisavljević (4. f), Mislav Putarek (4. g), Tina Milijaš i Hana Puškadija (4. h), Jana Kovačić i Petra Grula (4. IB).

Željka Pačalat, dipl. psiholog, voditeljica Vijeća učenika

« Svibanj 2024 »