Županijsko Natjecanje iz matematike i poziv na državno natjecanje

Autor: Josip Sačić, 20. 3. 2024.

U Strojarskoj i prometnoj školi Varaždin 26. veljače održano je županijsko Natjecanje iz matematike na kojem je sudjelovalo 29 učenika naše škole.

Konačno, nakon revizije rezultata županijskih natjecanja, a odlukom državnog povjerenstva, imamo liste najuspješnijih matematičara Prve gimnazije Varaždin.

Naši su učenici osvojili sva prva, druga i treća mjesta u kategorijama prirodoslovno- matematičkih gimnazija u kojima su se natjecali.

Prvo mjesto u kategoriji 1. razreda (A varijanta) osvojila je Ozana Margotić, na 2. je mjestu Erik Đula, mentorica učenicima je Lara Toth, prof., a na trećem je mjestu Jelena Mikulić, mentor učenici je Stanko Divjak, prof.

U kategoriji 2. razreda (A varijanta) 1. mjesto osvojila je Mila Maretić, mentorica je Andreja  Veršić, prof., na 2. mjestu je Laura Friščić, mentorica je Nikolina Ivačić, prof., a 3. mjesto osvojila je Lana Šćukanec, mentorica je Andreja Veršić, prof.

U kategoriji 3. razreda (A varijanta) 1. mjesto s jednakim brojem bodova osvojili su Marko Bošnjaković, mentorica je Tajana Golub Mendaš prof. i Marko Hrenić,  mentorica je  Milada Erhatić, prof., a treće mjesto osvojio je Antun Kralj, mentorica je Milada Erhatić, prof.

U kategoriji 4. razreda (A varijanta) 1. mjesto osvojila je Barbara Kelava, 2. mjesto osvojio je Bruno Kosmačin, mentorica učenicima je Andreja Veršić, prof., a 3. mjesto osvojila je Ivona Kurtoić, mentor učenicima je Stanko Divjak, prof.

U kategoriji 1. razreda (B varijanta) Jan Turković osvojio je 2. mjesto, mentorica učeniku je Lara Toth, prof. dok je u drugom razredu (B varijanta) Ivan Vuk također osvojio drugo mjesto, mentorica učeniku je Nikolina Matić, prof.

Na županijskom natjecanju iz prvog razreda sudjelovali su još i: Zlatka Bartol Golubić, Mia i Nino Petek, Iskra Županić, Jan Vašak i Leonarda Piljak (mentorica učenicima je Lara Toth, prof.).

U drugom razredu na Županijskom natjecanju sudjelovali su i: Andrej Martinez, Hana Vresk (mentorica učenicima je Nikolina Ivačić, prof.), Mia Kolmanić (mentorica je Andreja Veršić, prof.) te Jovan Velkovski (mentor je Josip Sačić, prof.).

U trećem razredu natjecali su se i: Luka Knapić, David Horvat, (mentorica Tajana Golub Mendaš, prof.), Jan Kuća i Andrija Punčec (mentorica je Milada Erhatić, prof.) U četvrtom razredu A kategorije natjecao se još i Matej Nöthig (mentor Marko Zrna, prof.), a u četvrtom razredu B kategorije natjecao se Karlo Lorbek ( mentorica je Milada Erhatić, prof.)

Na državno natjecanje u svojim kategorijama pozvani su: Ozana Margotić, Erik Đula, Jelena Mikulić, Mila Maretić, Laura Friščić, Lana Šćukanec, Marko Bošnjaković, Marko Hrenić, Barbara Kelava i Ivan Vuk.

Želimo im puno uspjeha!

Čestitke našim učenicima i mentorima na odličnim rezultatima!

Aktiv profesora matematike

Ovaj tjedan: 2091