Prva gimnazija Varaždin dobila status European Talent Point!

Autor: Janja Banić, 25. 3. 2022.

Na 3. susretu European Talent Point-ova, u organizaciji European Talent Centra Hrvatska i osnivača Varaždinske županije, 25. ožujka 2022. godine, Prva gimnazija dobila je status Europske točke darovitosti (European Talent Point - ETP). Takvu je odluku ETC Varaždin donio temeljem rezultata i ispunjenja zahtjevnih kriterija i planova za rad s darovitim učenicima u našoj školi, a sam status školi otvara mnoge mogućnosti suradnje i projekata. Certifikat je u ime škole od Csille Fuszek, tajnice European Talent Support Network i dr.sc. Miroslava Huđeka, voditelja ETC Hrvatska, primila ravnateljica Janja Banić. Troje nastavnika naše škole, koji su prošle godine završili Radboud Training on High Ability, te time primili certifikat RITHA Practitioner, na susretu je primilo i ECHA (European Council for High Ability) certifikate. To su Martina Vidović, prof. biologije, Marko Šafran, prof. biologije i mr.sc. Bojan Banić, prof. informatike. Zajedno s ravnateljicom škole i stručnom službom, od sljedeće školske godine ti će nastavnici biti članovi Tima za darovite učenike Prve gimnazije Varaždin. Dokaz je to kvalitetnog rada i kontinuirane edukacije, ideja, kreativnosti u radu i inovacija u Prvoj gimnaziji, ali i velika obveza da se, otvaranjem novih mogućnosti, krene i dalje i bolje s konkretnim aktivnostima. Dan prije je naša škola tom prilikom imala čast i ugostiti delegaciju Grada Zadra, kao i Gimnazije Ljubuški, predstaviti školu, Centre izvrsnosti koji u njoj djeluju te dogovoriti suradnju u obliku moguće razmjene učenika, zajedničkih projekata i festivala. Fotografije s današnjeg susreta možete pregledati na Facebook stranici škole.