Posjet Hrvatskom saboru

Autor: Josip Sačić, 10. 12. 2019.

Dana 4. prosinca 2019. godine učenici četvrtih razreda naše škole u pratnji profesorica Hane Bulić i Ivane Žnidarić Kajić posjetili su Hrvatski sabor. Razgledali smo Markov trg i prošetali uz sve važne političke institucije koje se nalaze na trgu, zgradu Sabora, zgradu Vlade i Ustavnog suda. Cilj terenske nastave iz politike bio je posjetiti naše predstavničko tijelo i nositelja zakondavne vlasti u RH, Hrvatski sabor. U Saboru smo imali priliku čuti važne informacije o organizaciji zakonodavne vlasti u RH. U maloj sabornici ljubazno su nas dočekali zastupnici iz naše izborne jedinice, zastupnik Anđelko Stričak , zastupnik Robert Podolnjak i zastupnik Josip Križanić s kojima smo imali priliku raspravljati o današnjoj situaciji u državi i postavljati pitanja. Učenike je zanimalo kako komentiraju štrajk prosvjetara, pitanje smanjivanja PDV-a, odlazak liječnika iz RH, odlazak mladih obitelji i ostale aktualne teme. Nakon razgovora sa zastupnicima odveli su nas na balkon velike sabornice te smo uživo pratili tijek sjednice Sabora. Posjet Saboru bio je veoma koristan, a na kraju same terenske nastave dočekao nas je kviz znanja koji smo rješavali u grupama u autobusu na povratku našim kućama. Oni najbolji osvojili su slatku nagradu, a to su bile učenice iz 4. b razreda: Dora Vuraić, Anja Borović, Marta Vincetić i Marta Bobek.  Lijepo smo se proveli, naučili nešto novo, a usput osjetili i duh Božića grada Zagreba. Nakon obilaska Sabora profesorice su nas vodile u šetnju tunelom Grič koji ove godine priča posebnu priču Orašara i tako smo prošetali tunelom i šumom snježnih borova uz društvo divovskih Orašara i prekrasnih drvenih igračaka.

Mia Sajko, 4. e

Ukupno: 1945406