ACSL All Star contest: učenici Prve gimnazije, ujedno i polaznici Centra izvrsnosti iz informatike, osvojili tri 2. i jedno 3. mjesto!

Autor: Janja Banić, 30. 5. 2013.

Nakon četiri selekcijska i kvalifikacijska kola prednatjecanja, održanih tijekom školske godine prema rokovima ACSL-a, u kojima je sudjelovalo 20 učenika Prve gimnazije, ujedno i polaznika Centra izvrsnosti iz informatike, po pet učenika s najboljim rezultatima ušlo je u timove Intermediate 5 i Senior 5. Slijedom njihovih rezultata oba su tima dobila poziv na finale natjecanja (All Star ACSL contest) koje je održano od 23-27. svibnja 2013. u Raleigh, North Carolina, SAD. Budući da su sredstva osigurana zahvaljujući mnogobrojnim sponzorima, Varaždinskoj županiji i Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta, učenici su na finale otputovali u pratnji dva mentora sukladno pravilima ACSL-a. U jakoj konkurenciji pozvanih timova iz cijelog svijeta, učenici Prve gimnazije ostvarili su izvrstan pojedinačni rezultat u Senior 5 kategoriji, pa je tako troje učenika, Filip Hleb, Frano Mihaljević i Kaja Pavlinić, osvojilo 2. mjesto, dok je Bruno Horvat osvojio 3. mjesto. Spomenuti su učenici, zajedno sa svojim kolegama koji su u prednatjecanju osvojili 100% bodova, za svoje rezultate tijekom prednatjecanja i na finalu nagrađeni plaketama ACSL-a i knjigama. O važnosti uspjeha učenika na ACSL natjecanju za promicanje ugleda škole, Centra izvrsnosti iz informatike, te Grada, Županije, pa i države, dovoljno govori i činjenica kako je na dodjelu Oskara znanja Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Agencije za odgoj i obrazovanje, koja će se održati 8. lipnja 2013. godine, pozvano osmero učenika Prve gimnazije Varaždin koji su u prošloj natjecateljskoj sezoni osvojili jedno od prva tri mjesta na finalu. Naime, finale ACSL natjecanja svake se godine održava prekasno za tekuću sezonu pa se rezultati učenika vrednuju tek sljedeće školske godine. Svi su navedeni uspjesi rezultat kvalitetnog i intenzivnog cjelogodišnjeg rada u sklopu izvannastavnih aktivnosti u školi te radionica u Centru izvrsnosti iz informatike sa sjedištem u Prvoj gimnaziji Varaždin, a koji financira Varaždinska županija. Čestitamo!