Prva gimnazija Varaždin

Učenici Prve gimnazije osvojili 2. i 3. mjesto u Školskom laboratoriju!

Autor: Janja Banić, 23. 3. 2013.

Školski laboratorij je natjecanje za učenike srednjih škola u prezentaciji znanstvenih tema. Ove je godine finalno natjecanje Školskog laboratorija održano  22.3. u Zagrebačkom plesnom centru. Među 12 finalnih  prezentacija, učenici trećih razreda Prve gimnazije Varaždin: Frano Mihaljević 3.f, Karla Kelemen, 3.g i Petar Brlek, 3.g, postigli su odlične rezultate. Petar nam je svojom prezentacijom objasnio "Zašto je u recesiji meso manje ukusno?" i osvojio je 3. mjesto. U prošlogodišnjem finalnom natjecanju Frano je nastupio sam, no ove je godine radio u paru sa Karlom Kelemen. Svojom prezentacijom "Prometejev dar" zapalili su pozornicu i oduševili publiku. Osvojili su 2. mjesto. Učenici su osvojili vrijedne nagrade, PRESTIGIO MOBILE 3274 te dva SAMSUNG GALAXY TAB 2.7.0. Našim natjecateljima bili su podrška njihovi kolege, navijači iz 3.f, 3.g i 4.g razreda. Mentorica, Lidija Klampfl, osvojila je dva poklon bona za kupnju knjiga u Algoritmu u vrijednosti od 400 i 500 kuna. Snimku njihove izvedbe moći ćete uskoro vidjeti na službenim stranicama Carneta, Portal za škole, Školski laboratorij.