2. Festival ljudskih prava u Prvoj gimnaziji Varaždin

Autor: Zdenko Antolković, 1. 12. 2022.

Dragi učenici, djelatnici, roditelji i svi prijatelji škole,

zadovoljstvo nam je obavijestiti vas kako Prva gimnazija Varaždin povodom Međunarodnog dana ljudskih prava, koji se tradicionalno obilježava 10. prosinca svake godine, organizira svoj drugi Festival ljudskih prava.
2. PGV Festival ljudskih prava ove godine ima noviju strukturu. Održavati će se u tri djela.
Prvi dio Festivala održat će se u razdoblju od 5. do 12. prosinca 2022. godine. Pripremili smo vam bogat program. Bit će tu predavanja, radionica, izložaba, filmova i susreta s našim posebnim gostima koji se bave tematikom ljudskih prava. Prvi dio Festivala prožet je temama spolnih i rodnih prava. Zadnji dan vrhunac je tjednog događanja kada ćemo virtualno ugostiti mirotvorku i ljubiteljicu ljudskih prava Katarinu Kruhonju, dobitnicu alternativne Nobelove nagrade za mir.
Drugi dio festivala održavat će se tijekom ožujka i travnja 2023. Očekuju nas brojne aktivnosti u školi, terenski posjet romskoj kući, glazbene večeri, a tjedan ćemo zaključiti hodajućim izletom na Dravu gdje ćemo sportski filozofirati o ljudskim pravima i smišljati nove aktivnosti za sljedeći Festival.smiley  Drugi dio festivala prožet je temama kulturnog identiteta i zdravlja općenito.
Treći dio odvijat će se kontinuirano od prosinca 2022. do svibnja 2023. i bit će filmskog karaktera. Svaki mjesec u školi održavat će se filmska večer. Promovirat ćemo filmove koji se bore za boljitak i dostojanstvo u borbi za sva ljudska prava.
Stoga Vas i ovim putem svim srcem pozivamo da se uključite i sudjelujete u aktivnostima koje smo pripremili za vas. Projekt je prepoznala i financijski podržala Varaždinska županija zbog cilja projekta kojim se podupiru teme iz područja građanskog odgoja.
U prilogu možete proučiti program koji smo osmislili, sudjelovati u aktivnostima uživo ili se uključiti na predavanja poveznicom za Zoom.
Nadamo se da ćete svojim uključivanjem podržati naš projekt i trud te nam omogućiti da ovaj festival pretvorimo u dugogodišnju tradiciju.

Veselimo se vašem sudjelovanju!

Programski voditelji 2. Festivala ljudskih prava:

Renata Čelik, prof., Rajko Guščić, prof., Marinela Marčetić, prof., Ivana Žnidarić Kajić, prof., Hana Bulić, prof., Tajana Golub Mendaš, prof. i svi ostali profesori humanisti i entuzijasti koji nam se priključe tijekom Festivala! 😊

Priloženi dokumenti:
Plakat_Festival_ljudskih_prava.pdf (1.01 MB)