Projekt Comenius: The legends unite us

Autor: Janja Banić, 17. 10. 2012.

NATJEČAJ ZA NAJBOLJU LEGENDU

Pozivamo učenike koji žele istraživati stare legende našega grada ili regije te ih obnoviti kreativnim pisanjem da se prijave na Natječaj za najbolju legendu u sklopu projekta Comenius. Natječaj je otvoren do 9. studenoga 2012. godine. Tekst legende treba biti učenički prozni rad dužine do šest (6) kartica. Najbolja će legenda biti prevedena na engleski jezik i predstavljena europskim partnerima. Nagrada za najbolji rad je posjet španjolskoj školi u Cáceresu u veljači i predstavljanje legende školama partnerima. Radove treba predati u tiskanom obliku profesorima hrvatskoga jezika. Detalje možete pročitati pod "više".

Multilateralni projekt Comenius "The Legends Unite Us" sastoji se od pronalaženja zajedničkog europskog kulturnog identiteta uspoređivanjem legendi koje izražavaju zajednički način života. Projekt povezuje osam međunarodnih partnera iz europskih zemalja: Portugala, Španjolske, Nizozemske, Litve, Letonije, Republike Češke, Njemačke i Hrvatske.

Ciljevi projekta su interkulturalni dijalog, učenje o kulturnoj raznolikosti, učenje stranih jezika, pronalaženje sličnosti u različitim kulturama, promicanje vlastite kulture i identiteta te sudjelovanje u izgradnji zajedničkoga europskog identiteta.

Istraživanjem, kreativnim pisanjem, slikanjem ili crtanjem, prevođenjem, predstavljanjem i dramatiziranjem legendi učenici i nastavnici će u dvogodišnjem timskom radu objediniti bogatstvo raznolikosti zemalja sudionica, a rezultati će biti objavljeni u obliku zajedničke knjige i predstavljeni kao kazališne predstave pojedinih škola partnera na Međunarodnom kazališnom festivalu u Portugalu.

Uronite u prošlost i budite kreativni! Sudjelovanjem u projektu Comenius stječete mogućnost druženja i zajedničkog učenja sa svojim vršnjacima iz sedam europskih zemalja.

RAVNATELJICA: Janja Banić, dipl. inf.