Kako naša škola poučava o EU?

Autor: Josip Sačić, 5. 2. 2020.

Hrvatska je pristupila Europskoj Uniji 2013. godine i najmlađa je njena članica, a u razdoblju od siječnja do srpnja 2020. Hrvatska ima ulogu predsjedavanja Vijećem Europske Unije. Učenici Prve gimnazije Varaždin o Europskoj Uniji uče upravo kroz ulogu koju Hrvatska ima u EU i kroz sva aktualna događanja kako bi bolje razumjeli EU i koristili sve njene prednosti sada i u budućnosti, kako bi postali svjesni njezine važnosti i pripadnosti. O Europskoj Uniji u našoj školi poučava se kontinuirano, interdisciplinarno, kreativnim i inovativnim metodama s naglaskom na aktivnost učenika u ostvarivanju ishoda. Po prvi puta ove školske godine organiziran je natječaj od strane Europske Komisije koja dodjeljuje nagradu Jan Amos Comenius s temom visokokvalitetnog poučavanja o EU. Učenici i profesori su u tu svrhu izradili video koji se šalje Europskoj komisiji, a koji upravo odgovara na zadano pitanje. Sve aktivnosti koje smo organizirali i proveli prošle i ove školske godine prikazane su u video uradku

Prošle školske godine u školi smo obilježili Dan Europe, 9.5., napravili kampanju „Ovaj put glasam“ i informirali učenike o izborima za Europski parlament i važnosti glasanja, diseminirali stečeno iskustvo boravka učenika u Europskom parlamentu u Strasbourgu te organizirali Večer europskih jezika. Ove smo školske godine organizirali kutak EU s najsvježijim i važnim informacijama o EU i institucijama EU te proveli anketno istraživanje o predsjedavanje Hrvatske EU među srednjoškolskom populacijom. Svake godine u sklopu nastave geografije učenici sudjeluju u radionici „Gradimo EU“, a posebno smo ponosni na našu novinarsku grupu koja uređuje naš novinski portal newsforyouth.org i koja se redovno obraća mladima diljem Hrvatske i šire s ciljem informiranja o važnim temama poput okoliša, obrazovanja, umjetnosti, politike i slično. Ove školske godine učenici pišu članke o EU s ciljem informiranja čitatelja o svim mogućnostima koje EU nudi mladima. Sve što smo radili pogledajte u našem video uradku.

PGV ljetopis 2021.

Online izdanje

ARHIVA: PGV ljetopis 2020.

Tehničke preporuke: za čitanje kliknite na naslovnicu. Pregled se preporuča u Chrome, Mozilla Firefox preglednicima i s normalnom veličinom fonta podešenom na mobilnim uređajima.

« Prosinac 2021 »