Festival šaha 2019.

Autor: Vladimir Mikac, 30. 4. 2019.

27.04.2019. u Prvoj gimnaziji Varaždin održan je 3. festival šaha u organizaciji Varaždinske županije, Šahovskog saveza Varaždinske županije i Školskog sportskog saveza Varaždinske županije. U sklopu festivala održano je 9 odvojenih turnira: A, B i C turniri nižih razreda osnovne škole, A, B i C turniri viših razreda osnovne škole, turnir srednjih škola, brzopotezni turnir seniora te simultanka FIDE majstora, osmerostrukog prvaka Hrvatske u kadetskim i juniorskim konkurencijama, Jurice Srbiša iz Koprivnice. Po prvi puta Festival šaha bio je međunarodnog karaktera pa su nastupila i dva šahista iz Slovenije, a nastupilo je i nekoliko šahista iz susjednog Međimurja. Ukupno je nastupilo 154 natjecatelja. Na turniru srednjih škola nastupila su dva učenika Prve gimnazije Varaždin, Filip Križanić i Mirko Bušić iz 1.g. Na turniru je pobijedio Hrvoje Hostnjak iz Elektrostrojarske škole, a drugi je bio Filip Križanić. Treće mjesto zazuzeo je Nejc Hanc iz Slovenije dok je naš drugi predstavnik, Mirko Bušić, bio sedmi. Turnir je bodovan i za ukupni plasman Pojedinačnog prvenstva učenika srednjih škola Varaždinske županije, a i tu je naš predstavnik Filip Križanić zauzeo drugo mjesto, iza pobjednika Hrvoja Hostnjaka. Najbolji kod viših razreda na Festivalu šaha i u ukupnom poretku bio je Petar Križanić iz Varaždinskih Toplica. Dodijeljena je i nagrada za najbolju djevojčicu, a to je bila Janja Inkret iz Druškovca. Kod nižih razreda pobjedu na Festivalu šaha i u ukupnom poretku odnio je Adrian Petrus iz Bisaga, dok je najbolja djevojčica bila Paula Friščić iz Ivanca. Na seniorskom turniru pobijedio je Goran Šegović, član ŠŠK Mladost iz Varaždinskih Toplica, a Jurica Srbiš je u simultanki na 15 ploča ostvario rezultat 14:1.

Renata Čelik, prof.

PGV ljetopis 2020.

Online izdanje

Tehničke preporuke: za čitanje kliknite na naslovnicu. Pregled se preporuča u Chrome, Mozilla Firefox preglednicima i s normalnom veličinom fonta podešenom na mobilnim uređajima.

Ukupno: 2082003
« Rujan 2020 »