Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika

Autor: Josip Sačić, 18. 3. 2019.

Učenici naše škole sudjelovali su na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika koje je održano 13. ožujka 2019. u Prvoj gimnaziji Varaždin.

Učenici prvih razreda postigli su odlične rezultate. Drugo mjesto osvojila je Marcela Čegelj, učenica mentorice Maje Mlakar. Treće mjesto zauzela je Izidora Mustak, učenica mentorice Ksenije Mađarić. U kategoriji prvih razreda sudjelovali su i Filip Križanić, Iva Vresk (učenici mentorice Ksenije Mađarić), Stela Šegović, Jan Špiclin (učenici mentorice Dunje Sačić) te Darija Gazdek, Tomislav Ćosić, Bruna Hercigonja i Ema Kovačić (učenici mentorice Maje Mlakar).

Zapažene rezultate postigli su i učenici drugih razreda. Drugo mjesto pripalo je Antoniji Križanec, učenici mentorice Ksenije Mađarić, dok je treće mjesto osvojila Tea Kranjec, učenica mentorice Sanje Horvatić. U kategoriji drugih razreda sudjelovali su i Matija Pongračić, Mihael Kralj (učenici mentorice Ksenije Mađarić), Karla Grudenić (učenica mentorice Ivane Pintarić) te Rebeka Harjaček (učenica mentorice Sanje Horvatić).

U kategoriji trećih razreda, prvo mjesto osvojila je Marta Cesar, učenica mentorice Maje Mlakar. Sudjelovali su i Gabrijela Pijanec (učenica mentorice Tatjane Ruža), Petar Ciglar, Marko Sever, Matea Vnučec, Marko Plantak te Lorena Brezovec (učenici mentorice Maje Mlakar).

Izvrsni rezultati nastavljaju se i u četvrtim razredima. Pvo mjesto osvojila je Rebeka Petković, učenica mentorice Ksenije Mađarić. Drugo mjesto pripalo je Damjani Kućar, učenici mentorice Sanje Horvatić. Treće mjesto zauzeo je Karlo Đula, učenik mentorice Miljenke Štimec. Sudjelovali su i Katja Špiranec, Filip Šmintić (učenici mentorice Sanje Horvatić) te Lucija Namjesnik (učenica mentorice Tatjane Ruža).

Čestitke svim učenicima i mentorima na uspjehu!

Maja Mlakar, prof.