Klokan bez granica – učenici Prve među 10 % najboljih

Autor: Janja Banić, 5. 5. 2017.

U četvrtak, 23.3. u svim školama u Hrvatskoj održano je Međunarodno matematičko natjecanje Klokan bez granica. Hrvatsko matematičko društvo objavilo je rang liste 10 % najbolje plasiranih učenika u pojedinim kategorijama. Ukupno 64 učenika naše škole natjecalo se u 3 kategorije i čak njih 17 našlo se na spomenutim listama. U kategoriji Cadet, u kojoj su se zajedno natjecali učenici osmih razreda osnovne škole i prvih razreda srednje škole, sudjelovalo je 14 naših učenika i čak njih 9 je među 10 % najbolje plasiranih. To su Ida Kolmanić, Andrea Križanić (mentorica obje učenice Ana Grozdanić), Maja Špoljarić (mentorica Andreja Veršić), Janko Vrček, Nina Sokol, Marko Srpak, Luka Ilčić, Martin Kelemen (mentorica svim učenicima Ana Grozdanić) i Mirta Vučetić (mentor Marko Zrna). U kategoriji Junior zajedno su se natjecali učenici drugih i trećih razreda srednje škole: 34 učenika naše škole. Na listi 10 % najbolje plasiranih učenika koji imaju do 4 sata matematike tjedno su Julia van Hoek (mentor Krunoslav Popović) i Marta Plic (mentorica Milada Erhatić). Na izvrsnom prvom mjestu liste učenika koji imaju 5 ili više sati matematike tjedno je Ilija Srpak s osvojenim maksimalnim brojem bodova (mentor Stanko Divjak). Na toj su listi još Adam Ban i Šimun Ilčić (mentorica obojici učenika Ana Grozdanić). Četvrti razredi natjecali su se u kategoriji Student i za njih su također kreirane dvije liste. Od 16 učenika naše škole, na listi 10 % najbolje plasiranih učenika koji imaju do 4 sata matematike tjedno su Edi Šincek (mentorica Nikolina Ivačić) i Eleonora Detić (mentorica Anica Sakač). Prvo mjesto na listi učenika s 5 ili više sati matematike tjedno zauzeo je Josip Kelava s osvojenim maksimalnim brojem bodova (mentorica Tajana Golub Mendaš). Čestitamo svim učenicima na izvrsnim rezultatima! Detalje o broju bodova i ostalim sudionicima možete pronaći na http://www.matematika.hr/klokan/2017/zadaci-rjesenja-rang-liste/.

Aktiv profesora matematike