Prikupljanje poklona za djecu korisnika Socijalne samoposluge

Autor: Janja Banić, 9. 3. 2015.

Poštovani učenici, roditelji, djelatnici Prve gimnazije, povodom Uskrsa planiramo provesti humanitarnu akciju kako bismo pomogli djeci korisnika Socijalne samoposluge u Varaždinu. U okviru projekta „Jačanje socijalne osjetljivosti učenika“ koji provodimo već drugu godinu, radimo uz ostalo, i na pomoći obiteljima u potrebi. Ove godine uspostavili smo suradnju sa Socijalnom samoposlugom. Ona se bavi prikupljanjem živežnih namirnica i higijenskih potrepština za socijalno najugroženije građane, a funkcionira na način da se svake subote prikupljaju namirnice u trgovačkim centrima, a utorkom i četvrtkom se namirnice dijele korisnicima. Svi korisnici samoposluge su registrirani u njihovom računalu te imaju pravo jednom mjesečno dobiti paket živežnih namirnica. Odlučili smo im pomoći i ovaj Uskrs razveseliti njihove najmlađe organiziranjem prikupljanja poklona. Ideja je da svaki razred u ovom i sljedećem tjednu prikupi sitnice koje bi mogli pokloniti (čokolino, čokolade, kekse, grickalice, može i igračke ili slikovnice ako nešto takvo učenici imaju kod kuće, a očuvano je). Prikupljene stvari svaki bi razred stavio u kutije cipela i umotao u ukrasni papir te napisao prigodnu čestitku s lijepim željama. Bilo bi poželjno da svaki razred složi 3-4 takva paketića najkasnije do petka (20.3.) kako bismo ih u ponedjeljak mogli odnijeti u socijalnu samoposlugu da ih oni stignu podijeliti djeci prije Uskrsa. Svaki razred će biti još dodatno obaviješten o prikupljanju stvari, a zamatanje poklona i pisanje čestitka se može odraditi na SRZ-u što bi i učenicima bila zabavna aktivnost. Nadamo se da ćete nam izaći ususret i potaknuti svoj razred da se uključi. Hvala na suradnji!

Ruža Fosin