Naši učenici uspješni na natječaju "Moje ideje za bolju Europu"

Autor: Janja Banić, 13. 10. 2014.

Ured za informiranje pri Europskom parlamentu RH i ove je godine objavio natječaj  pod nazivom „ Moje ideje za bolju Europu“ namijenjen srednjoškolcima u dobi od 16 do 18 godina iz cijele Hrvatske. Bilo je to službeno prednatjecanje za sudjelovanje u programu Euroscola – simulaciji rada europskih zastupnika u Europskom parlamentu u Strasbourgu. Natječaj je bio otvoren od 17. rujna do 7. listopada 2014., a kako bi mogli sudjelovati u natječaju, hrvatski srednjoškolci morali su na evaluaciju poslati svoje autorske video-radove ili originalne plakate. Ukupno je bio prijavljen 101 rad iz raznih srednjih škola. Naši učenici četvrtih razreda izbornog predmeta Politika i gospodarstvo pod mentorstvom prof. Ivane Žnidarić Kajić odlučili su sudjelovati i izraditi dva rada na tu temu.  Tako je nastao videouradak kojeg možete pogledati na sljedećoj poveznici. Inicijator i tvorac ideje video uradka je naš učenik Tomislav Cvrtnjak, a u izradi filma sudjelovali su svi učenici izbornog predmeta Politika i gospodarstvo. Njihova imena možete pročitati pod "više". Učenik Leon Makaj je bio glavni inicijator plakata koji možete pogledati u privitku ove vijesti, te je osmislio njegov vizualni identitet, a u tekstualnom dijelu pomogli su svi ostali učenici. Plakat našeg Leona dobio je posebno priznanje i nagradu te će tako postati sastavni dio vizualnog identiteta proslave Dana Europe 2015. godine u organizaciji Ureda za informiranje.

Učenici koji su sudjelovali u izradi uradaka za natječaj "Moje ideje za bolju Europu":

Marta Antekolovič Gradiček
Maja Ban