Školska psihologinja Željka Pačalat na Erasmus tečaju u Barceloni u sklopu realizacije mobilnosti 2. godine Erasmus akreditacije
Autor: Janja Banić, 8. 11. 2024.
Školska psihologinja Željka Pačalat od 4. do 9. studenog 2024. sudjeluje na Erasmus tečaju u Barceloni u sklopu realizacije mobilnosti 2. godine Erasmus akreditacije. Tema tečaja je umjetnost kao terapija, a naglasak je na kreativnoj ekspresiji kod učenika s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama. Sudionici iz različitih zemalja imaju priliku upoznati se sa znanstvenim spoznajama o povoljnim učincima različitih kreativnih tehnika i prakse usredotočene svjesnosti na psihološku dobrobit. Pristup je usmjeren na praktični rad pa sudionici sami isprobavaju različite tehnike likovnog izražavanja, kreativnog pisanja, glume, usredotočenosti i rada u prirodi uz diskusije kako se te tehnike mogu primijeniti u radu s učenicima. Sama Barcelona kroz bogatstvo umjetničkog izričaja slikovito priča priču o ulozi kreativnosti u životu pojedinca i zajednice, te o odnosu između čovjekovog stvaralaštva i prirode. U našoj školi neke ideje s tečaja naći će svoje mjesto u individualnom radu s učenicima, radionicama za mentalno zdravlje, kreativnim inicijativama Vijeća učenika i u suradnji s izvannastavnim aktivnostima.
Online izdanje

ARHIVA:
Tehničke preporuke: za čitanje kliknite na naslovnicu. Pregled se preporuča u Chrome, Mozilla Firefox preglednicima i s normalnom veličinom fonta podešenom na mobilnim uređajima.
Ukupno: 3558726
Ovaj mjesec: 3953
Ovaj tjedan: 689
Danas: 336
Obrazovanje | ![]() |
![]() |
Dnevni tisak | ![]() |
![]() |
e-knjiznica | ![]() |
![]() |
« Veljača 2025 » | ||||||
Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 1 | 2 |
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |