Završna svečanost Volonterskog kluba Prve gimnazije Varaždin

Autor: Janja Banić, 18. 6. 2018.

U utorak, 5. lipnja u Višenamjenskoj dvorani (ROC) održana je završna svečanost Volonterskog kluba na kojoj su učenice volonterke predstavile svoj rad kroz školsku godinu na izmaku, a u kojem je sudjelovalo 68 učenika naše škole, po grupama, a svaku je grupu vodio netko od njihovih profesora. Ove smo godine u sklopu projekta 'Jačanje socijalne osjetljivosti učenika i zajednice prema ranjivim skupinama građana' surađivali sa šest udruga te je rad u svakoj bio predstavljen na jedinstven i inovativan način naših članova. Udruge s kojima smo ove godine surađivali su: Centar za socijalnu skrb u Varaždinu i Ludbregu, Udruga ‘Zipka’, Plivački klub ‘Vidra’, Udruga za ranu intervenciju (Kava za mamu, Radionice za razvoj predškolskih vještina, Radionice za djecu s ADHD-om), Dom za starije i nemoćne Varaždin, Zajednica ‘Cenacolo’Udruga oboljelih od leukemije i limfoma. Prezentacijama, slikama, kvizom putem aplikacije Kahoot, ali ponajviše pričom o vlastitim iskustvima, volonterke su približile svoje volontiranje prisutnima i pokazale kako se uz malo izdvojenog vremena te minimalnim angažmanom može pomoći i postati djelom ove plemenite djelatnosti. Ovim putem zahvaljujemo se svima koji su doprinijeli funkcioniranju našeg skromnog Kluba, kolegicama nastavnicama i onim najzaslužnijim, učenicima volonterima, na njihovom interesu i angažmanu. Također, hvala svima koji su izdvojili vremena i bili dio završne svečanosti, posebno predstavnicama udruga s kojima se nadamo nastaviti uspješnu suradnju i sljedeće školske godine. Onima od vas koji su bili spriječeni doći, a zanima vas kako je to izgledalo, predlažemo da zavirite u galeriju slika i priloženi materijal, a više fotografija možete pregledati na Facebook stranici škole.

Marko Žganec, prof.

« Rujan 2019 »