10.10. Dan škole: druženje bivših i sadašnjih učenika, svečana sjednica Nastavničkog vijeća

Autor: Janja Banić, 11. 10. 2016.

Ponedjeljak, 10.10.2016. godine, Dan je naše škole koji smo obilježili neuobičajenim događajem: druženjem bivših i sadašnjih učenika škole. Prepunoj dvorani naših sadašnjih učenika predstavili su se i neki bivši učenici: Ana Brdarić Boljat, voditeljica i urednica (RTL televizija); Andreja Brajša Žganec, znanstvena savjetnica Instituta za društvena istraživanja Ivo Pilar i redovna profesorica Sveučilišta u Zagrebu, područje psihologije; Bojan Žugec, viši asistent, područje matematike (Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu); Damir Smrtić, urednik i voditelj (Hrvatska radiotelevizija); Enes Garibović, student Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu, državni reprezentativac i višestruki prvak u karateu na svjetskim razinama; Julia Klier, redateljica; Goran Benko, voditelj odjela za urološke bolesti i zamjenik ravnateljice Opće bolnice Varaždin; Goran Mališ, glavni urednik Varaždinske televizije; Ksenija Uroić, docentica, područje molekularne biologije (Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu); Kornelije Rabuzin, izvanredni profesor, područje informacijskih znanosti (Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu); Ljiljana Bogojević, akademska glumica (Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu); Marko Hrastovec, dizajner vizualnih komunikacija, Studij dizajna pri Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu, autor tipografije muzeja Louvre; Marko Ivanković, softverski inženjer (Google, Zurich); Nebojša Buđanovac, socijalni radnik i psihoterapeut (Društvo Crvenog križa Varaždinske županije); Nino Žganec, profesor na Studiju za socijalni rad (Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu); Petra Vukosav, znanstvena suradnica, područje kemije (Institut Ruđer Bošković); Roman Brajša, astrofizičar, pročelnik Opservatorija Hvar (Geodetski fakultet Sveučilišta u Zagrebu); Tanja Perec, državna reprezentativka, olimpijka i višestruka prvakinja u streljaštvu (Studij menadžmenta turizma i sporta). Video-porukama su se javili iDario Harjaček, redatelj; Jan Kerekeš, akademski glumac (Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu); Lidija Matjačić, istraživačica u okviru programa Marie Curie, područje fizike (Ion Beam Centre, Sveučilište  Surrey); Zvonimir Vlah, znanstveni suradnik, područje kozmologije (Sveučilište Stanford). Hvala svima što su pokazali našim sadašnjim učenicima da se znanjem i radom može puno postići te kako je ova škola pružila temelje na kojima su rasli i gradili svoje karijere. Nadamo se da će nam takvo druženje postati tradicija.

Večer smo rezervirali za svečanu sjednicu Nastavničkog vijeća i uzvanika u HNK Varaždin. Zahvaljujemo svim uzvanicima, sponzorima, donatorima, učenicima, roditeljima, umirovljenicima, te djelatnicima škole što su se odazvali u velikom broju i sa oduševljenjem pratili program koji su izveli učenici vođeni svojim profesorima. Hvala i učenicima koji su sudjelovali u programu, te svima onima koji su pomagali kako bi organizacija svečanosti bila dostojna rođendana koji slavimo. Vjerujemo kako će svima proslava ostati u lijepom sjećanju jer su naši učenici pokazali svu širinu svog talenta gradeći tako drvo sa šarenim plodovima koje je i simbol naše godišnjice. Takvo su drvo oni okitili i jučer na pozornici našeg kazališta. Bravo! Sve fotografije jučerašnjeg dana možete pogledati na Facebook stranici.