Pero je jače od mača! - radionica kreativnog pisanja u Prvoj

Autor: Janja Banić, 19. 1. 2016.

Jedina zasad, udruga mladih u Varaždinu, Varaždinski underground klub (V.U.K.) u petak (22. siječnja) će održati dio svojih radionica kreativnog pisanja, koje provodi u okviru projekta "Pero je jače od mača!", u prostoru višenamjenske prostorije Prve gimnazije Varaždin. Drugi dio radionice kreativnog pisanja održati će se u Ludbregu dan kasnije, u subotu 23. siječnja. Projekt je financijski podržala Varaždinska županija, a logistički Centar za mlade grada Varaždina – VAKUUM i udruga mladih Lumen iz Ludbrega. U Prvoj gimnaziji će biti organizirane radionice kreativnog pisanja, koje će voditi Stanislava Nikolić Aras iz Zadra, a svi zainteresirani su slobodni najaviti se na kontakt e-mail adresu czm.varazdin@gmail.com. Pozivamo sve zainteresirane učenike i profesore Prve gimnazije da se jave za radionicu u petak ili subotu, ovisno o željama. Radionice će trajati dva dana (U Varaždinu i Ludbregu) u trajanju od 13 do 17 sati, a projekt će biti predstavljen javnosti u petak u 12 sati u Prvoj gimnaziji Varaždin. Detaljnije o projektu možete pročitati pod "više".

O projektu

Opći cilj projekta jest potaknuti društveno uključivanje, razvoj kritičkih stavova te aktivizma mladih na području Varaždinske županije pružanjem profesionalne pomoći mladima u razvoju
vještina i osobnog stila pismenog izražavanja. To znači da će udruga svima zainteresiranima pružiti mogućnost da potpuno besplatno sudjeluju u radionicama pisanja:

1. Kreativnog pisanja (poezija, proza, dramski tekst itd.)
2. Novinarskog teksta (informativni, istraživački novinarski tekstovi, objava za javnost – tiskani i elektronički mediji itd.)
3. Znanstveno istraživačkog/stručnog rada (metodologija, pravila citiranja, primjena itd.)

O voditeljici radionice

Stanislava Nikolić Aras, rođena je u Trogiru 1972. Kao profesor hrvatskog jezika Stanislava je radila u gimnaziji, u Agenciji za odgoj i obrazovanje kao predavač na temu Kreativno pisanje te je dosad vodila radionice pisanja i kazališne radionice u Zadru, Zagrebu, Splitu, Šibeniku i Trogiru. Autorica je teksta za predstvau Ekologija i društvo u Zadarskom kazalištu lutaka i jedna od organizatorica književnog festivala Kalibar.

Dosad je objavljivala priče i poeziju u časopisima Tema, Quorum, Poezija, Zadarska smotra, Forum, Fantom slobode, kao i na književnim portalima i zajedničkim publikacijama. Objavila je i zbirku poezije "Takve se stvari događaju ljudima", u nakladničkoj kući Algoritam te je dobitnica nekoliko nagrada za kratke priče na domaćim i internacionalnim festivalima. Zbirka poezije "Nedolično i vrijedno spomena" čeka objavljivanje u nakladničkoj kući Durieux.