Učenica naše škole, Kaja Pavlinić, jedna od dvije dobitnice stipendije Benjamin Franklin Summer Institute iz Republike Hrvatske

Autor: Janja Banić, 25. 4. 2014.

Nakon raspisanog natječaja, provedenih selekcijskih postupaka, te intervjua s kandidatima, dvije Varaždinke, učenica Prve gimnazije Varaždin, Kaja Pavlinić, 4.IB i učenica Gospodarske škole Varaždin, Patricija Biškup, dobile su stipendiju State Departmenta, Ministarstva vanjskih poslova Sjedinjenih Američkih Država za Benjamin Franklin Summer Institute, te tako, kao jedine predstavnice Hrvatske odlaze na jednomjesečni boravak na jedno od sveučilišta u SAD-u. Među mnogim kandidatima iz srednjih škola diljem Europe, odabrano je njih 70 temeljem akademskih postignuća, doprinosa zajednici i ostalih strogih kriterija koje je trebalo zadovoljiti. Ovo je ujedno i prvi puta da su stipendiju dobile učenice iz iste županije, što je veliki uspjeh za Varaždinsku županiju ali i našu školu te programe koje ona provodi. Gospođa Vanja Ratković, Social Media Coordinator, US Embassy Zagreb, voditeljica je projekta u Hrvatskoj te nas je obavijestila o rezultatima s napomenom: "Nakon programa, Ben Franklin stipendisti često ostaju s nama u kontaktu i kroz naš program malih grantova za alumnije pokreću vlastite projekte. Zajednički nazivnik njihovih projekata je da su od koristi za društvo u kojem žive. Riječ je o zaista iznimnim učenicima." Kaja će tako 28. lipnja 2014. otputovati sa još 34 svojih europskih kolega na Purdue University Indiana gdje će sudjelovati u radu mnogobrojnih znanstvenih radionica, ali i društvenih događanja sve do 26. srpnja. Po realizaciji stipendije, svi stipendisti postaju Ben Franklin Fellow te se od njih očekuje nastavak aktivnosti u vidu raznih projekata suradnje Hrvatske i SAD-a. O samoj stipendiji, utiscima bivših stipendista, te programima Benjamin Franklin Instituta možete pročitati na poveznicama pod "više". Čestitke i sretno!

Priloženi dokumenti:
Programi_Benjamin_Franklin_Instituta.pdf (393.50 KB)