Učenici i profesori Prve gimnazije vratili su se iz uzvratnog posjeta Poljskoj u sklopu e-Twinning projekta "Balade Culturelle"

Autor: Janja Banić, 4. 4. 2014.

Dvanaest učenika 4.h razreda naše škole, u sklopu projekta eTwinning "Balade Culturelle", bilo je u uzvratnom posjetu kod naših prijatelja Poljaka. Država partner projekta je Poljska, a škola partner Liceum Bolesława Prusa u Skierniewiczama. Nakon niza aktivnosti koje smo provodili na eTwinning virtualnoj mreži za profesore i učenike prošle godine u desetom mjesecu učenici iz Poljske bili su naši dragi gosti. Bila je to prva razmjena koju smo dogovorili nakon maturalnog putovanja gdje smo susreli učenike u Krakowu. 28.03.2014. uslijedio je uzvratni posjet Skierniewiczama. Na putu smo razgledali češki grad Brno. Po dolasku nakon srdačnog dočeka učenika uživali smo u jazz koncertu dobrodošlice od strane glazbene akademije iz Poznana. 29.03. obišli smo okolicu, prekrasnu palaču Nieborow, park Arkadiju, grad Iowicz, te sudjelovali u restauratorskoj radionici. 30.03. vrlo ugodno iznenađenje i opće oduševljenje učenika bio je posjet gradu Varšavi, kraljevskoj palači, muzeju Frederica Chopina, te svim važnim znamenitostima tog grada. 31.03. službeno smo posjetili njihovu gimnaziju, imali prezentacije Hrvatske uz kušanje hrvatskih proizvoda, te kviz o Hrvatskoj. Nakon obilaska škole i prisustvovanja nastavi engleskog jezika otišli smo na službeni prijem kod gradonačelnika grada. U Skierniwicama obišli smo važne znamenitosti, te završili druženje uz krasnu večer kuglanja. 01.04. krenuli smo natrag uz vrlo zabavnu i ugodnu atmosferu u autobusu. Na povratku zaustavili smo se u Bratislavi i obišli centar grada. Voditelji učenika bili su Ivana Žnidarić Kajić, prof. i Rajko Guščić, prof. Za učenike i nastavnike ovo je bilo jedno nezaboravno životno iskustvo iz kojeg su proizašla krasna prijateljstva. Velika hvala našim sponzorima: Varazdinskoj županiji i putničkoj agenciji Varaždintours. Uskoro ćemo objaviti i filmić sa fotografijama razmjene.

Ivana Žnidarić Kajić, prof.